TLC 5947 panel

TLC 5947  https://www.ti.com/lit/ds/symlink/tlc5947.pdf?ts=1638572363223&ref_url=https%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Fproduct%252FTLC5947 


 

Több egység is (2-nél több is) összekapcsolható, és ekkor a szegmensek kijelzése soros kapcsolatba kerülnek, a vezérlésük viszont párhuzamosan történik. Miután az összes szegmensnek kiment a vezérlőjel, a LAT magas szintre emelésével egyszerre aktualizáljuk a kijelzést., majd alacsony szintre húzzuk le.  A LAT = 1 et megelőzően az OE bemenetet magas szintre húzzuk, majd a LAT jel visszaállítása után az OE lábat is visszaállítjuk nulla szintre. Ezzel a kijelzőváltás simább és villogásmentes lesz.

Gyári beállítással a kimeneti áramkorlát 18,3 mA volt nálam a gyakorlatban. Kvettem a beállító SMD ellenállást és helyette a furatokba 5,6 Kohmosat tettem. Hatására 10,3 mA lett az áramkorlát.

Tápfeszültséggel kapcsolatos megjegyzés:
A "V+" kivezetás mind össze van kötve.
A "V+"-ra 0-tól +30V adható, vagyis az a feszültség, amivel a ledeknek vagy a szegmenseknek tápfeszültségként megadjuk a nem szabályozott anód feszültséget. 
A pirossal bekeretezett részben illetve ez körül van vagy nincs egy 5V-os feszültségstabilizátor IC, ami megléte modulfüggő. Megléte esetében ez állítja elő a "V+" -ból a TLC5947 műköftetéséhez szükséges tápfeszültséget. Ez rendszerint 5V, de lehet 3,3V is, hisz 3V-tól 5,5V a megengedett. A ledek működtetését negatív, vagyis katód oldalon valósítja meg a TLC5947 nyitott kollektoros megoldással. Így a ledek működtető feszültségéből elég csak a 0V-ot bekötni a modulon valamelyik "GND" kivezetésre ha nem ebből akarjuk előállítani a feszültségstabilizátor IC segítséggel a TLC5947 IC működtető feszültségét.

A TLC5947 tápfeszültsége két módon oldható meg:

  1. Feszültségstabilizátor IC (bekeretezett rész) állítja elő a "V+" feszültségből ami a szükséges +V értéktől 30V lehet. Ebben az esetben a stabilizátor IC lábai közt levő foratos forrponton vagy az abba beforrasztott tüskén (mi is beforraszthatunk oda tüskét) megjelenik a TLV5947-et működtető stabilizált feszültség, melyet akár mi is elvezethetünk innen, ha ezzel nem terheljük túl az egységet.
  2.  A feszülségstabilizátor IC hiányzik vagy a lábai ki vannak forrsztva, akkor a fentebb említett stabilizátor IC lábai közt levő foratos forrpontra vagy az abba beforrasztott tüskére (mi is beforraszthatunk be oda  tüskét) kötjük illetve dugaszoljuk a TLC5947 működéséhez szükséges tápfeszültséget, ami +3V és 5,5V között lehet. Másként megközelítve, pld. itt adhatjuk meg a vezérlő mikrokontrollerrel közös működtető tápfeszültséget a TLC5947-nek.

Megjegyzések:

  • A feszültségszabályozó IC ha be van építve, akkor a középső lába szabadon van hagyva, így a 0V-ot a leforrasztott hűtőbordán keresztől kapja.
  • Az IREF ellenállás a panelon 3,3 KOhm, ami 15 mA áramkorlátnak felel mag minden egyes kimeneten. Tehát minden egyes OUTxx kimenet mindentől függetlenül teljes PWM kivezérlés mellett 15 mA. Természetesen szabályozott PWM vezérlés esetén az áramimpulzusok is 15 mA-osak. Ez az ellenállás a panel feliratozás szerinti bal oldalán található. Alatta és felette van 1-1 alkatrész furat, amibe ellenállást téve párhuzamos kapcsolásba kerül a már említett 3,3 KOhmos ellenállással, minek hatására növekszik a OUTxx áramerősség. SMD ellenállás cseréjével 3,3 KOhm felett pedig csökken a OUTxx áramerősség.

 

 

 

1,8 colos kijelző: Bekötés link